Wiedza Tradycji (metody samoregulacji psychoseksualnej) zawarta w tym artykule oparta na książce Nikołaja Szerstiennikowa przeznaczona jest dla szerokiego kręgu zainteresowanych sposobami samopoznania i samorealizacji. Wprowadza w zadziwiający, skrzący się emocjami świat wzajemnych oddziaływań seksualnych, oraz objaśnia praktyczne metody osiągania stanów najwyższej rozkoszy, szczęścia. Opisuje specyficzne struktury organizmu odpowiedzialne za zmysłowo-emocjonalną stronę seksu, ich praktyczne wykorzystanie.
Osobliwością prezentowanych metod jest to, że odsłaniają one nowe spojrzenie na możliwości seksualne człowieka, fizjologię i psychoenergetykę zachowań płciowych. Metody są proste i mogą dać szybki i trwały rezultat.
Wiele sposobów i metod jest unikalnych, nie posiada odpowiedników w znanych teoriach dotyczących harmonii seksualnej pary. U ich podstaw leży starożytna słowiańska sztuka miłości. Co nieco zaczerpnięto też ze wschodnich nauk. Całość tworzy nowy i bardzo interesujący system wewnętrznego rozwoju, który pozwala ludziom osiągać szczyty w najbardziej tajemniczej sztuce – miłości fizycznej. Praktykujący te metody wyzbyli się wielu problemów w swoim życiu intymnym, stali się dla siebie wspaniałymi kochankami. Ważne jest też to, że metody samoregulacji psychoseksualnej pozwalają odsunąć starzenie się organizmu, a samą starość zmieniają w aktywny okres życia, w którym można cieszyć się seksualną siłą i płynącą z bogatego życiowego doświadczenia mądrością.
W artykule częściowo opisane są techniki i metody, które pomogą każdemu, kto szczerze pragnie wypełnić swoje życie nową treścią, ożywić, nasycić miłością i czułością w ramach małżeńskiej pary. Kto opanuje ten kierunek samoregulacji, nie będzie miał problemów w miłości. Osiągnie harmonię seksualną i będzie się nią rozkoszować każdego dnia…
Topografia Centrów Psychoseksualnych (PSC) Kobieta:
Centra położone są w głębi ciała, na osi pionowej i odpowiadają splotom nerwowym.
Mentalna stymulacja centrów aktywizuje działanie całego systemu nerwowego, wywołuje reakcje psychiczne. Oprócz wysiłków woli można dłonią oddziaływać na punkty projekcji centrów na powierzchni ciała. Jeżeli ogrzejemy je ciepłem palców, lub lekkim masażem, to centra znacznie szybciej i intensywniej włączą się w system nerwowo – psychicznych reakcji organizmu.
System Centrów Psychoseksualnych (PSC) różni się u mężczyzn i u kobiet z powodu różnic fizjologicznych. U mężczyzn nie ma centrów Kokieterii znajdujących się na brodawkach piersiowych, ponieważ same piersi spełniają inne funkcje i inaczej są zbudowane.
– Topografia kobiecych kanałów psychoseksualnych (PSK)
Pierwsze z centrów nosi nazwę
Centrum Cichej Tęsknoty. Leży ono w dołku międzyobojczykowym, na środkowej linii ciała i odpowiada strefie tarczycy. Ludzie zajmujący się badaniem struktur energetycznych organizmu miejsce to znają jako czakra Visuddha.
Psychoseksualne Centra (PSC) i czakry są strukturami różnych planów.
Następne centrum to Centrum Miłości położone na środkowej linii ciała. U mężczyzn jest to punkt znajdujący się mniej więcej dwa palce powyżej poziomej linii poprowadzonej przez brodawki sutkowe.
Aby znaleźć położenie tego centrum u kobiet, należy z dwóch stron ścisnąć rękoma piersi. Na początku powstałej pomiędzy nimi fałdy poniżej mostka znajduje się Centrum Miłości.
Kolejne centrum to Centrum Kokieterii. Posiadają je wyłącznie kobiety. Jest to centrum podwójne i znajduje się na brodawkach obu piersi. Schodząc w środku po linii ciała, dochodzimy do centrum, które u mężczyzn nazywamy Centrum Siły, u kobiet Centrum Siły Macierzyńskiej. Znajduje się ono na środkowej linii ciała trzy palce powyżej pępka.
W dolnej części brzucha – między pępkiem, a granicą owłosienia łonowego (mniej więcej w połowie) – leży Centrum Cichej Namiętności. Jeszcze dwa centra, które położone są w rejonie miednicy mniejszej.
Jedno Centrum namiętności – u kobiet leży w rejonie łechtaczki i pochwy, u mężczyzn anatomicznie odpowiada gruczołowi krokowemu (prostata).
Ostatnie centrum – Centrum Spokoju – znajduje się w strefie zwieracza odbytu (pierścieniowego mięśnia odbytu).
– Topografia kobiecych kanałów psychoseksualnych (PSK)
– Ruch energii męskiej i żeńskiej w kobiecych kanałach psychoseksualnych (PSK)
Mężczyzna:
– Topografia męskich kanałów psychoseksualnych
– Punkty oddziaływania na męskie PSK na krzyżu
cdn.
Książkowe żródło:
2 komentarze do “Psychoseksualne Centra”